II niedziela po Bożym Narodzeniu 02. 01. 2022 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś po sumie zmiana tajemnic różańcowych
  2. W czwartek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – Msze Święte jak w niedzielę
  3. W niedzielę Święto Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego.

1. Do zawarcia sakramentalnego małżeństwa przygotowują się Teresa Maria Bober – parafia Maćkowice i Andrzej Wodziński parafia tutejsza – zapowiedź druga. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami proszony jest o powiadomienie urzędu parafialnego.
  2. W tym roku nie będzie wizyty duszpasterskiej „kolędy” w tradycyjnej formie. Będę chciał się spotkać z parafianami w kościele na Mszy Świętej o 17.00 a później wspólnej modlitwie błogosławieństwie, rozmowie i śpiewaniu kolęd. Są przygotowane specjalne książeczki kolędowe i obrazki, które będzie można sobie zabrać. Przy tej okazji jak to zwykle bywa w czasie kolędy w domach, będzie można wesprzeć symboliczną ofiarą ministrantów. Porządek w tym tygodniu:

poniedziałek Żarnowiec 118 p. Agata Paweł Lorek – z Wygonem do Żarnowiec 205 Joanna i Wojciech Boduch

wtorek Żarnowiec 135 p. Krystyna i Zygmunt Jerzyk – z Górką do Żarnowiec 141 p. Stanisława i Władysław Wojnar

środa Żarnowiec 143 p. Henryka Fara – Żarnowiec 169a p. Zdzisława i Kazimierz Wierdak

piątek Żarnowiec 262 Zofia i Zdzisław Wiśniowscy– do końca Żarnowca

Ten podział ma na celu jedynie wprowadzenie pewnego porządku i uniknięcia zgromadzenia zbyt wielu osób w jeden dzień. Oczywiście gdyby komuś odpowiadał inny dzień niż ten wyznaczony serdecznie zapraszam.

1. Dziękuję rodzinom za posprzątanie kościoła i następne rodziny proszę o podjęcie tego zadania.
  2. Bóg zapłać p. Wojciechowi za naprawienie mikrofonu bezprzewodowego
  3. Na stoliku za ławkami dostępny jest kolejny numer „Niedzieli”.

Poniedziałek        godz. 17.00     +Marcin Wasłowicz od rodziny Domaradzkich

Wtorek                 godz. 17.00     +Maria Dziura od Heleny Rogus z rodziną

Środa                    godz. 17.00     +Marcin Wasłowicz od Anity i Marcina Fal z rodziną

Czwartek              godz. 8.30       + Czesława Żebracka z of. syna Adama

godz. 11.00     +Jan +Maria Zajdel od córki z rodziną

Piątek                   godz. 17.00     +Antoni w 30r. śm. i +Grzegorz

Sobota                  godz. 17.00     +Maria Dziura od rodzin Dziurów i Gancarzy

Niedziela             godz. 8.30       + Jan Wielgo w 1 r. śm.

godz. 11.00     Dziękczynna za 33 lata wspólnie przeżyte w małżeństwie z prośbą o Boże bł. na dalsze lata dla Marii i Leszka

W ostatnim tygodniu Pan Bóg odwołał z naszej wspólnoty parafialnej śp. Jana Skałubę. Powierzmy go Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…