IV Niedziela Wielkanocna 25. 04. 2021 r. – ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Rozpoczynają się też Kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prośmy Jezusa Chrystusa – Dobrego Pasterza, aby nigdy nie zabrakło nowych pracowników w Bożej winnicy.

2. Spotkanie dla scholi w czwartek o 19.00

1. W czwartek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

2. W sobotę wspomnienie św. Józefa Robotnika, pierwsza sobota miesiąca i pierwszy dzień maja. Będziemy przyzywać wstawiennictwa św. Józefa i NMP. Nabożeństwa majowe codziennie po Mszy Św. o godz. 18.00 a w niedzielę po sumie.

3. W przyszłą niedzielę po sumie i majówce zmiana tajemnic różańcowych

4. Przygotowujemy się do komunalizacji cmentarza parafialnego. Procedury związane z przekazaniem cmentarza na rzecz Gminy Jedlicze potrwają od 1 – 1,5 roku. Na ten czas podpisałem, za zgodą Rady Parafialnej umowę na zarządzanie cmentarzem z Jedlickim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Zaproponowane nam warunki są identyczne jak w innych okolicznych miejscowościach, w których cmentarzami zarządza JPGKiM. W tym miejscu zwracam się z gorącą prośbą o wstępną segregację śmieci na cmentarzu. Do kontenera wrzucajmy tylko szkło i tworzywa sztuczne. Odpady biodegradowalne spróbujmy zutylizować we własnym zakresie. Koszt wywozu śmieci jest bardzo duży. Zadbajmy wspólnie by nie wydawać pieniędzy niepotrzebnie.

5. JPGKiM zamierza wywieźć kontener pod koniec tygodnia. Obok kontenera znajduje się sterta śmieci. Dobrze byłoby przynajmniej częściowo załadować je do kontenera. Zapraszam osoby chętne do pomocy i dysponujące czasem w poniedziałek na 16.30 aby uporządkować te odpady.

6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary przekazywane na konto parafii, czy też na tacę, przeznaczone na wyrównanie długu za wykonane prace przy kościele.

7. Bóg zapłać rodzinom sprzątającym kościół w tym tygodniu i następne rodziny proszę o podjęcie tego zadania.

Poniedziałek 26.04.    godz. 18.00     +Maria Drożdżowicz od rodziny Ficów

Wtorek 27.04.            godz. 18.00                 + Grażyna Stypuła od wujka Edwarda z rodziną

Środa 28.04.   godz. 18.00                 + Władysław Kubit od Elżbiety i Edwarda Myszka

Czwartek 29.04.         godz. 18.00     +Maria (10 r. śm.) i +Józef Dubis